Lato, pozwól się kochać

lato-4

Wkraczamy właśnie w czerwiec, wreszcie można więc ze względnie czystym sumieniem napisać parę słów o lecie. Wprawdzie kalendarz ścienny twierdzi, że jeszcze przez dwadzieścia dni cieszymy się wiosną; kalendarz akademicki mówi jednak, że za tydzień zaczyna się sesja, bądź co bądź, l e t n i a.

Ale przecież nie będziemy marnować tak pięknej pogody na rozważania o szkolnictwie wyższym, nie tym razem. Zamiast tego pogadamy dzisiaj o tym, dlaczego kochamy lato, choć jest to miłość trudna .

I just wanna make you SWEAT

Dzień dobry, witamy w krainie mokrych plam pod pachami i obtarć na udach. Dobrze, że zaoszczędzisz na ogrzewaniu i gazie, bo trzy prysznice dziennie trochę kosztują. Oczywiście, gdy po dziesięciu minutach znowu zaleje Cię fala gorąca, stwierdzisz, że  były one tak potrzebne jak przyciski do otwierania drzwi w pociągach Inspiro w warszawskim metrze, ale nie bój nic – wszyscy dookoła mają tak samo, z tą drobną różnicą, że nie wszyscy szanują prawo współpasażerów do oddychania względnie świeżym powietrzem.

lato-1

Move your butt

Łatwo powiedzieć, nieco trudniej zrobić. Zwłaszcza jeśli coś podkusiło Cię, by w tych króciutkich szortach czy niewiele dłuższej spódniczce posadzić swoje cztery litery na jakiejś drewnianej, plastikowej czy – nie daj buk! – metalowej powierzchni. Odklejanie się od krzesła czy tramwajowego siedzenia może być równie bolesne, co depilacja woskiem, z kolei późniejsze energiczne rozcieranie pośladków to nie magiczny sposób na cellulitis, tylko spontaniczna próba przywrócenia krążenia w tej części ciała.

lato-2

Gonna let it burn, burn, burn

Poparzenia słoneczne to nie przelewki i osobiście naprawdę staram się ich unikać. Każdy sezon przynosi jednak kolejne niespodzianki i mądrości życiowe, odkrywam więc na przykład, że a i owszem, można poparzyć się nawet przez spodnie. Z kolei jeśli chodzi o spalone plecy, to spośród wielu przykrych i bolesnych konsekwencji, warto wymienić jedną, szczególnie dokuczliwą – poparzonych plecków nie można podrapać.

lato-6

Cool me down

Na otarcie łez pozostaje tylko jedno – pokaźny kubełek ulubionych lodów. A jak powszechnie wiadomo lody nie tuczą i nie stanowią żadnego zagrożenia dla Twojego tylko-nie-bikini body, prawda?

[wyczekujące spojrzenie]

PRAWDA.

lato-5

Ostatnia myśl – kocham lato całym swoim spoconym jestestwem i choć jest to miłość wymagająca (na przykład: wymagająca zakupu dobrego dezodorantu), staram się jak mogę nie popadać w stare dobre malkontenctwo.

Rada na dziś: gdy tylko najdzie Cię ochota, by ponarzekać na upały, wizualizuj sobie, jak stoisz od godziny na przystanku autobusowym przy -20 stopniach Celsjusza i nie jesteś w stanie nawet wyjąć telefonu z kieszeni (z resztą i tak by nie zadziałał, bo właśnie zamarza mu bateria).

Zawsze pomaga.

3 myśli w temacie “Lato, pozwól się kochać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s